Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Tiskové zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 2069

10. 4. 2024

Vláda dnes jednomyslně přijala právně nezávaznou definici anticikanismu

Na schůzi ve středu 10. dubna 2024 přijala vláda právně nezávaznou definici anticikanismu-protiromských postojů. Bod, který přeložila vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fuková a premiér Petr Fiala, získal jednohlasnou podporu. Definice pojmenovává specifickou formu projevů rasismu, kterému Romové čelí kvůli svému etnickému původu, kultuře nebo životnímu stylu. Cílem přijetí definice je, aby se odmítání diskriminace Romů dostalo do širšího povědomí.

celý text zprávy

2. 4. 2024

Úřad vlády symbolicky podpořil osoby s poruchou autistického spektra

V úterý 2. dubna 2024 večer se Strakova akademie zahalila do modré barvy. Úřad vlády ČR se tak symbolicky opět zapojil do kampaně Česko svítí modře na podporu Světového dne zvýšení povědomí o autismu.

celý text zprávy

26. 3. 2024

Premiér Fiala jednal s ministrem zahraničí Spojených arabských emirátů Al Nahajánem

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 26. března setkal ve Strakově akademii s ministrem zahraničních věcí Spojených arabských emirátů Abdulláhem bin Zájd Al Nahajánem. Mezi hlavními tématy setkání bylo prohloubení ekonomické a investiční spolupráce. Premiér také ocenil znovuotevření velvyslanectví SAE v Praze.

celý text zprávy

22. 3. 2024

Rada vlády rozšíří svůj Mezinárodní poradní orgán

V pátek 22. března 2024 proběhlo ve Strakově akademii pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně Helena Langšádlová. Členové RVVI mj. vyslechli informaci o přípravě státního rozpočtu na vědu a výzkum pro rok 2025 a schválili stanoviska k programům účelové podpory MZd a MPO, ke koncepci MZe a k aktualizaci Metodického rámce mezinárodního hodnocení velkých výzkumných infrastruktur. Novým členem Mezinárodního poradního orgánu (Mezinárodní rady) navrhla RVVI jmenovat profesora W. J. Ansorgeho.

celý text zprávy

20. 3. 2024

Vláda připravila pravidla pro valorizace minimální mzdy a navýšila příspěvek na zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Minimální mzda by se v blízké budoucnosti měla valorizovat pravidelně na základě výpočtu stanoveného zákonem, a nikoli ad hoc rozhodnutím vlády. Počítá s tím návrh novely zákoníku práce, který odsouhlasila vláda Petra Fialy na zasedání ve středu 20. března 2024. Kabinet rozhodl mimo jiné také o navýšení příspěvku zaměstnavatelům na zaměstnávání osob se zdravotním postižením a jmenoval nového ředitele Národního bezpečnostního úřadu.

celý text zprávy

14. 3. 2024

Premiér Fiala jednal s prezidentem Filipín Marcosem o podpoře obchodu a obranné spolupráci

Premiér Petr Fiala se ve čtvrtek 14. března 2024 setkal ve Strakově akademii s prezidentem Filipínské republiky Ferdinandem Romualdezem Marcosem ml. Jednání lídrů navázalo na loňskou návštěvu předsedy vlády na Filipínách. Hlavními tématy byly podpora vzájemného obchodu, obranná spolupráce, pracovní migrace a aktuální geopolitická témata.

celý text zprávy

13. 3. 2024

Premiér Fiala: Pracujeme na tom, aby občané mohli snadno přejet z jednoho konce ČR na druhý

Dálnice D35 propojí západ a východ ČR a bude alternativou přetížené dálnici D1. Premiér Petr Fiala se ve středu 13. března 2024 společně s ministrem dopravy Martinem Kupkou zúčastnili kontrolního dne úseku Hořice–Sadová, který by měl být zprovozněn za dva roky. Během cesty na výjezdní zasedání vlády do Jablonce nad Nisou se premiér si premiér prohlédl výrobu nanovláken ve společnosti NAFIGATE Park v Chrastavě a následně se setkal s vedením města Jablonec nad Nisou.

celý text zprávy

11. 3. 2024

Premiér Fiala se setkal s bývalým prezidentem USA Billem Clintonem

Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března 2024 setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy.

celý text zprávy

11. 3. 2024

Premiér Fiala: Členství v NATO je skutečnou zárukou naší bezpečnosti

V rámci výročí 25 let členství ČR v NATO navštívil v pondělí 11. března 2024 premiér Petr Fiala 21. základnu taktického letectva AČR v Čáslavi. Ještě před tím zahájil v Brně společně s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mikulášem Bekem, ministryní pro vědu, výzkum a inovace Helenou Langšádlovou a dalšími hosty stavbu unikátního centra Masarykovy univerzity BioPharma Hub.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 2069