Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Představujeme

Dokumenty 1 až 10 z 45

31. 1. 2024

Tiskovou mluvčí vlády je Lucie Ješátková

Novou tiskovou mluvčí vlády se od středy 31. ledna 2024 stala Lucie Ješátková, která na tento post přišla ze stejné pozice na Ministerstvu životního prostředí. Do funkce ji jmenovala vláda Petra Fialy na zasedání 17. ledna.

celý text zprávy

11. 1. 2023

Vládním zmocněncem pro rekonstrukci Ukrajiny se stal Tomáš Kopečný

Vláda do funkce zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny na návrh ministra zahraničních věcí jmenovala PhDr. Tomáše Kopečného, který dosud působil ve funkci náměstka ministryně obrany a intenzivně se angažoval v dosavadních aktivitách České republiky na podporu Ukrajiny. Nový vládní zmocněnec bude koordinovat pomoc, kterou státní i nestátní subjekty Ukrajině poskytují a budou poskytovat v průběhu ruské agrese, ale i po jejím skončení.

celý text zprávy

24. 11. 2022

Zmocněncem ke zřízení Digitální a informační agentury je Michal Pešek

Vláda na návrh místopředseda vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj zřídila ke dni 24. listopadu 2022 funkci vládního zmocněnce ke zřízení Digitální a informační agentury a do této pozice jmenovala dosavadního ředitele Správy základních registrů Michala Peška. Jeho úkolem bude pracovat na zřízení Digitální a informační agentury.

celý text zprávy

11. 5. 2022

Novou vládní zmocněnkyní pro lidská práva byla jmenována Klára Šimáčková Laurenčíková

Novou vládní zmocněnkyní se s účinností od 11. května 2022 stala Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková. Do funkce ji jmenovala vláda Petra Fialy.

celý text zprávy

17. 9. 2021

Volby do Poslanecké sněmovny se blíží, co byste o nich měli vědět

V pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021 se v České republice uskuteční volby do Poslanecké sněmovny. Voliči v nich rozhodnou o novém složení dvousetčlenné dolní komory Parlamentu ČR. V pátek se volební místnosti otevřou ve 14 hodin a uzavřou ve 22 hodin, v sobotu je pak možné odvolit od 8 do 14 hodin.

celý text zprávy

14. 10. 2020

prof. RNDr. Ondřej Slabý, Ph.D.

Vláda na jednání 12. října 2020 rozhodla o jmenování prof. RNDr. Ondřeje Slabého, Ph.D. do funkce vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Mezi nejpodstatnější úkoly vládního zmocněnce patří vytvoření a předložení Národní koncepce zdravotnického výzkumu a celková koordinace problematiky vědy a výzkumu ve zdravotnictví s jednotlivými ústředními orgány státní správy a dalšími subjekty.

celý text zprávy

19. 9. 2020

eRouška: Chráním sebe, chráním tebe!

S aplikací eRouška pomůžete zastavit šíření covid-19. Umožňuje včas a anonymně upozornit uživatele na rizikové setkání s nakaženým. Aplikace maximálně chrání vaše soukromí, nezná vaše osobní údaje ani polohu. Je součástí systému Chytrá karanténa.

celý text zprávy

29. 6. 2020

Úřad vlády ČR od července zpřístupní pro veřejnost veškeré své historické objekty

Úřad vlády ČR díky příznivému vývoji epidemiologické situace může opět pro veřejnost zpřístupnit historické vládní vily a paláce. Zájemci budou mít možnost postupně navštívit všechny objekty Úřadu vlády ČR, a to již od začátku července do konce listopadu. V prázdninových měsících Úřad vlády ČR navíc plánuje zpřístupnit své objekty každou sobotu.

celý text zprávy

31. 5. 2020

prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D.

Vláda rozhodla 25. května 2020 o zřízení funkce vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví v rámci Úřadu vlády a s účinností od 1. června 2020 do ní jmenovala prof. MUDr. Romana Prymulu, CSc., Ph.D. Mezi nejpodstatnější úkoly vládního zmocněnce patří vytvoření a předložení Národní koncepce zdravotnického výzkumu a celková koordinace problematiky vědy a výzkumu ve zdravotnictví s jednotlivými ústředními orgány státní správy a dalšími subjekty.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 45