Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Média centrum

Média centrum je k dispozici všem, kteří se chtějí dozvědět informace o činnosti vlády a premiéra z první ruky. Více…

Aktuálně [A] aktuálně

Vicepremiéři Vít Rakušan a Marian Jurečka a ministr pro legislativu Michal Šalomoun na tiskové konferenci po jednání vlády, 10. dubna 2024.

10. 4. 2024

Vláda připravila změny pro další profesionalizaci a efektivitu státní služby a navrhuje zřídit pozici dětského ombudsmana

Státní služba se má stát ještě efektivnější, profesionálnější, apolitičtější, ale také atraktivnější pro kvalitní uchazeče. Napomoci tomu má novela zákona o státní službě, jejíž návrh schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 10. dubna 2024. Připravila také návrh novely zákona o Veřejném ochránci práv, jejímž hlavním cílem je zřízení nové funkce dětského ombudsmana.

Tisková konference k přijetí definice anticikanismu vládou Petra Fialy, 10. dubna 2024.

10. 4. 2024

Vláda dnes jednomyslně přijala právně nezávaznou definici anticikanismu

Na schůzi ve středu 10. dubna 2024 přijala vláda právně nezávaznou definici anticikanismu-protiromských postojů. Bod, který přeložila vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fuková a premiér Petr Fiala, získal jednohlasnou podporu. Definice pojmenovává specifickou formu projevů rasismu, kterému Romové čelí kvůli svému etnickému původu, kultuře nebo životnímu stylu. Cílem přijetí definice je, aby se odmítání diskriminace Romů dostalo do širšího povědomí.

Fotogalerie [F] fotogalerie